Connect with us

ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΑΚΙΑΣ

Ο Στοιχηματάκιας βάζει γκολ

Ο Στοιχηματάκιας προτείνει:
Η Σούντσβαλ κατάφερε να κρατήσει το αήττητο σερί και την προηγούμενη αγωνιστική πήρε ένα σπουδαίο αποτέλεσμα. Η ομάδα του Σέντεγκρεν έφυγε αλώβητη από την έδρα της πρωταθλήτριας Μάλμε, αφού αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0. Με τον βαθμό αυτόν έφτασε τους 37 βαθμούς και ανέβηκε στην 7η θέση. Στα του αγώνα, πιέστηκε πολύ από την αντίπαλο και το τελικό σκορ την κολακεύει αρκετά. Στο δεύτερο ημίχρονο ανέβηκε λίγο, αλλά και πάλι πέρασε δύσκολες στιγμές μπροστά από την εστία της. Ωστόσο, κατάφερε να κρατήσει το μηδέν και να φύγει με έναν πολύτιμο βαθμό. Σήμερα επιστρέφει στην έδρα της και υποδέχεται τον κακό της δαίμονα, Κάλμαρ και θέλει να συνεχίσει το αήττητο σερί. Έχει τραγική παράδοση με τον συγκεκριμένο αντίπαλο και θέλει να την σπάσει. Εξέτισαν και επιστρέφουν ο μπακ Μίρεσταμ (23/0) και ο μέσος Σιερκόλες (21/0).
Για έκτη συνεχόμενη αγωνιστική η Κάλμαρ δεν κατάφερε να χαμογελάσει, αφού στραβοπάτησε ξανά. Η ομάδα του Νίλσον ήρθε ισόπαλη 1-1 εντός με την Μπρομαποϊκάρνα και έχασε την ευκαιρία να ξεμπλέξει μια και καλή από τα σενάρια παραμονής. Με το αποτέλεσμα αυτό έφτασε τους 29 βαθμούς και στην 10η θέση. Στο πρώτο μέρος δεν μπήκε καλά και κινδύνεψε αρκετές φορές, ωστόσο το ημίχρονο έκλεισε χωρίς τέρματα. Στην επανάληψη, πλήρωσε την κακή της εμφάνιση και στο 56′ έμεινε πίσω στο σκορ. Τρία λεπτά μετά όμως απάντησε άμεσα και ισοφάρισε. Μέχρι το τέλος θα μπορούσε να πετύχει το νικητήριο γκολ, αλλά δεν τα κατάφερε. Τώρα πάει στην φιλόξενη έδρα της Σούντσβαλ, όπου δεν έχει ηττηθεί ποτέ και θέλει να συνεχίσει την παράδοση. Εκτός είναι ο μέσος Αλμ (14/1), ο οποίος συμπλήρωσε κάρτες. Νοκ άουτ είναι ο φορ Σόντερκβιστ (19/1), ο εξτρέμ Σαχπεκίδης (4/0) και ο στόπερ Αροκόγιο.
Οι γηπεδούχοι βρίσκονται σε καλή κατάσταση και τρέχουν αήττητο σερί. Σήμερα όμως φιλοξενούν την Κάλμαρ που δεν την έχουν κερδίσει ποτέ. Οι φιλοξενούμενοι προβληματίζουν σταθερά και ψάχνουν αντίδραση. Αφήνουμε το σημείο και πάμε στο over 2.5, αφού και οι δύο έχουν κενά στην άμυνα.