Connect with us

ΣΙΓΟΥΡΑ

Αν ανοιχτούν, θα το εκμεταλλευτούν και οι 2

Εντελώς διαφορετικά θα μπορούσε να είχε κυλήσει η μάχη με τη Χόφενχαϊμ για την προηγούμενη αγωνιστική. Η Στουτγκάρδη είχε δύο καλές στιγμές στην αρχή του ματς, κυρίως με το χαμένο τετ α τετ του Μάριο Γκόμεζ. Η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι. Ούτε δύο λεπτά αργότερα ο διαιτητής στον Εμιλιάνο Ινσούα, καθώς θεώρησε επικίνδυνο παίξιμο το τάκλιν πάνω σε αντίπαλο και έτσι από το 8’ αποβλήθηκε. Για ένα ημίχρονο άντεξε μια χαρά. Η αρχή του δευτέρου ημιχρόνου ήταν καταδικαστική. Νωρίς τα γκολ, πολλά τα λάθη στη συνέχεια και το τελικό 0-4, φάνταζε εν τέλει μικρό μπροστά σ’ αυτό που θα μπορούσε να πάθει. Δεύτερη σερί ήττα με τον Μάρκους Βάιντσιρλ στον πάγκο, πάλι με 4άρα (Ντόρτμουντ). Στόχος φυσικά το πρώτο τρίποντο. Είναι στα Τάρταρα. Χρειάζεται μία ανάκαμψη. Πέντε βαθμοί σε 9 ματς. Από τις χειρότερες σεζόν στην ιστορία της. Ο κόουτς φλερτάρει με μία από τις πλέον αρνητικές αρχές προπονητή στον πάγκο της Στουτγκάρδης. Τα έχει λίγο χαμένα η ομάδα, εντούτοις διαθέτει καλές μονάδες.

«Κόλλησε» στο 1-1 με τη Νυρεμβέργη και μάλιστα ήταν από τις χειρότερες εφετινές εμφανίσεις της. Πρέπει να είναι χαρούμενη για την ισοπαλία που έφερε, καθώς μόλις στο 92’ λυτρώθηκε με το γκολ του Σεμπαστιέν Αλέ. Στα 6 γκολ ο Γάλλος στράικερ, έδειξε όλη την ικανότητά του στην εκτέλεση. Κακό ματς γενικότερα. Μηδέν πειστικότητα από τους επιθετικούς. Εκτός ματς ο Ρέμπιτς, που δεν βοήθησε καθόλου. Η άμυνα φάνηκε επιρρεπής στο λάθος. Δέχτηκε γκολ, απάντησε, όμως, και αυτό είναι προς τιμήν της. Πέτυχε το 13οεφετινό γκολ της από επιθετικό. Η καλύτερη στον συγκεκριμένο τομέα στην κατηγορία. Ανάλογα κακό παιχνίδι, δύσκολα θα κάνει ξανά. Είναι ομάδα που έχει τα φόντα για το κάτι παραπάνω, αρκεί να παίξει σύμφωνα με τις δυνατότητές της. Ο προπονητής Άντι Χίτερ προειδοποίησε για τον αντίπαλο. Γνωρίζει ότι με ανάλογη εμφάνιση, όπως στη Νυρεμβέργη, θα έχει δύσκολο έργο. Έδωσε ρεπό την Τρίτη στην ομάδα, για να ανακτήσει τις δυνάμεις της. Την Πέμπτη παίζει στην Κύπρο κόντρα στον Απόλλωνα Λεμεσού

Δύσκολα να κάνει άλλο ένα κακό παιχνίδι η Άιντραχτ Φρανκφούρτης. Η Στουτγκάρδη είναι στα Τάρταρα. Δεν σκοράρει, δεν μαζεύει βαθμούς, άλλαξε, όμως, προπονητή και ανά πάσα στιγμή είναι έτοιμη για την ανάκαμψη. Αν ανοιχτεί, πάντως, η Φρανκφούρτη θα είναι εκεί για να κάνει τη ζημιά.