Connect with us

ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΑΚΙΑΣ

Δε μπορούν να σκοράρουνε

Ο Στοιχηματάκιας προτείνει:

(21:00 Οσέρ-Μπεζιέρ): Αναποτελεσματική για ακόμη μία φορά στην επίθεση, η Οσέρ δεν μπόρεσε να βρει το γκολ σε κάποια από τις ελάχιστες ευκαιρίες που δημιούργησε στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στην Λανς, με τους φιλοξενούμενους να αποδεικνύονται πιο εύστοχοι και να παίρνουν εκείνοι το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο αν και ούτε αυτοί είχαν απειλήσει ιδιαιτέρως. Απο την άλλη, οι νεοφώτιστοι μάζεψαν την μπάλα από τα δίχτυα τους μόλις στο 7ο λεπτό, αλλά μέχρι το 27’ ήταν μπροστά 2-1 χάρη στα δύο τέρματα του Σισοκό. Πιέστηκε αργά στο πρώτο ημίχρονο και περισσότερο στο δεύτερο, αλλά δεν μπόρεσε να αποτρέψει την ισοφάριση η οποία ήρθε στο 73’. Παρ’ όλα αυτά παρέμεινε ψύχραιμη και όταν η αντίπαλός της βγήκε μπροστά για να κυνηγήσει την δική της ανατροπή, χτύπησε στην κόντρα για το πρώτο τρίποντο (3-2) από τις 10 Αυγούστου! Εκτός για πολλούς μήνες ο Νοβάες (T, 10/0), μπήκε στην αποστολή ο Μαριγιά (T).

Δεν θα πάρει πολλές ευκαιρίες ακόμη ο Κορέα, που αν θέλει να σώσει το τομάρι του πρέπει να έχει αλλάξει την κατάσταση κατά την διακοπή. Μετά την έκπληξη που έκανε η Μπεζιέ στο προηγούμενο, άσο κάτω του 2.00 να τον χαίρονται. Πολύ πιθανό το NG.