Connect with us

ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΑΚΙΑΣ

Ο Στοιχηματάκιας για νέο σερί κάνει δώρο διπλασιασμό

O Στοιχηματάκιας προτείνει:
Παραχώρησε 0-0 στη Μάνσφιλντ του Ντέιβιντ Φλίτκροφτ (έφυγε από τη Σουίντον τον Μάρτιο), που έμεινε με 10 παίκτες στο 43′ όταν ο Γουίλ Άτκινσον πήρε δεύτερη κίτρινη. Δεν μπόρεσε να εκμεταλλευθεί το αριθμητικό πλεονέκτημα, έπεσε πάνω σε έναν εξαιρετικό κίπερ, τον Λόρενς Βιγκούρουξ που έκανε 2-3 πολύ καλές επεμβάσεις, ενώ στάθηκε και τυχερός όταν στην απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ματ Τέιλορ η μπάλα πήγε στο δοκάρι, οκτώ λεπτά πριν τη λήξη. Ο επιθετικός Μάικλ Ντότι (8/5) απασχολεί τον Φιλ Μπράουν, ο πρώτος σκόρερ της ομάδας είχε χάσει τα 7 τελευταία ματς λόγω τραυματισμού, έπαιξε κόντρα στη Μάνσφιλντ, ο Μπράουν όμως δεν θέλει να ρισκάρει υποτροπή.
Έκανε τη μίνι έκπληξη παίρνοντας 1-1 στην έδρα της πρωτοπόρου Λίνκολν σε ένα ματς που θα μπορούσε να πάρει όλους τους βαθμούς. Βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 6′ από το γκολ του Ματ Ριντ, ισοφάρισε όμως στο 11′ με μακρινό σουτ του Τζεβάνι Μπράουν και βρέθηκε με παίκτη παραπάνω στο 21′, όταν αποβλήθηκε ο μέσος των γηπεδούχων Έλις Τσάπμαν για επικίνδυνο παιχνίδι (αυτό έκρινε ο διαιτητής Λι Κόλις) στον Γκάρι Ντίγκαν. Κυνήγησε στο τέλος την ολική ανατροπή, έπεσε όμως πάνω στον γκολκίπερ, Τζος Βίκερς, που απέκρουσε το σουτ του Τζόρτζ Μάρις στο 75′ κι έκανε μια εκπληκτική διπλή απόκρουση στις καθυστερήσεις σταματώντας τους Μπράουν και Ντέιβιντ Άμο.
Η Σουίντον δεν πείθει, η Κέιμπριτζ έχει ψυχολογία μετά το 1-1 με τη Λίνκολν η αναμέτρηση δείχνει αμφίρροπη. Με τους γηπεδούχους να ζορίζονται στο γκολ, το Under 2.5 στο 2.05 αξίζει το ρίσκο και με το παραπάνω.