Connect with us

ΜΠΟΜΠΕΣ

Το τρελό “διπλό” για να σωθεί

Ήττα με 2-1 στο 98′ στην έδρα της Νιούπορτ, σε ένα δραματικό ματς, δέχτηκε γκολ στα πρώτα 46 δευτερόλεπτα της αναμέτρησης από τον Μάθιου Ντόλαν κατάφερε όμως να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με κεφαλιά του Λούθερ Γουάιλντιν. Μονόλογος της Νιούπορτ στη συνέχεια και σωρεία ευκαιριών, ο Σόνι Ντίεγκ κάτω απο τα δοκάρια της Στίβενεϊτζ έδειχνε ανίκητος πραγματοποιώντας πολλές αποκρούσεις, για να δεχτεί το γκολ στο 98′ από τον Σεμένιο. Ο Ντίνο Μαάμρια δεν αποκλείεται να κατεβάσει την ίδια ενδεκάδα, ο επιθετικός Κέρτις Γκάθρι (10/1) έβγαλε τον ώμο του κι έλειψε από τα δύο προηγούμενα παιχνίδια, θα εξεταστεί κι αν είναι εντάξει θα μπει στην αποστολή.

Πήρε 1-1 στην έδρα της με τη Μπέρι, προηγήθηκε μάλιστα στο ημίχρονο. Στάθηκε τυχερή κι άνοιξε το σκορ στο 37′ με τον Τσάρλι Κερκ, κόντρα στη ροή του αγώνα κι ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν ήδη χάσει αρκετές ευκαιρίες. Η Μπέρι είχε και δοκάρι, ισοφάρισε στο 54′ με έναν πρώην παίκτη της Κρου, τον Νίκι Μέιναρντ και συνέχισε να χάνει ευκαιρίες. Σε μεγάλη μέρα ο κίπερ των γηπεδούχων, Μπεν Γκάρατ, έκανε πολλές αποκρούσεις κρατώντας όρθια την ομάδα του. Ο μέσος Κάλουμ Έινλι (11/0) θα φτάσει τις 100 συμμετοχές με τη φανέλα της Κρου αν παίξει, όλα δείχνουν ότι αυτό θα συμβεί, αμφίβολος ο επιθετικός Σον Μίλερ (6/0) που έχει πρόβλημα στο γόνατο.

Mόνη λύση για Κρου, το τρελό “διπλό” , στο οποίο και ποντάρουμε.